XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W 2018 roku  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy w dniach 8 – 15 maja pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

W tym czasie będzie można uczestniczyć w wydarzeniach promujących czytelnictwo również w naszych Bibliotekach. Przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Zapraszamy do bibliotek w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie!

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzeń.

9 maja 2018

godz. 10:00 Biblioteka w Duchnowie – spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

10 maja 2018

godz. 10.00 Biblioteka w Gliniance – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

11 maja 2018

godz. 10:00 Biblioteka w Wiązownie – spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

12 kwietnia do 7 maja Gminny Konkurs Plastyczny

“Moja ulubiona postać historyczna”

13 maja 2018

14:30 II Piknik Czytelniczy z Biblioteką i Przyjaciółmi w Wiązownie, plac przed Biblioteką Publiczną w Wiązownie.

W programie, m.in.:, kawiarenka prowadzona przez Seniorów z Dziennego Domu „Senior Vigor” oraz Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu z Radiówka.

Zabawa z Bajkostworami.

14.30 GOŚĆ SPECJALNY!
Spotkanie z Ewą Chotomską autorką książek dla dzieci, tekstów piosenek m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. Scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek). Reżyserka wideoklipów. Od 29 lat kierownik znanego z telewizji i licznych koncertów zespołu dziecięcego Fasolki. Popularna Ciotka Klotka z legendarnego Tik-Taka.
15.30 Seniorzy, Wolontariusze i Bibliotekarze czytają dzieciom
16.00 Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród Gminnego Konkursu Plastycznego “Moja ulubiona postać historyczna”
16.30 Bańkowe show
17.00-19.00 Rodzinne warsztaty bajkowe