Jolanta Szwalbe w Gliniance – spotkanie autorskie

22 listopada 2016 roku, w Bibliotece Publicznej w Gliniance odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe, nieocenioną optymistką i entuzjastką życia, która w 2008 roku otworzyła własne wydawnictwo i do tej pory wydała 7 antologii inspirujących cytatów. Premiera ostatniej książki pt. “Szczyty i przepaście” miała miejsce niespełna miesiąc temu. Autorka swoje publikacje kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć, chociaż jak sama przyznaje szczególną grupą docelową stanowią osoby 50+. Wspominając obchodzony 20 listopada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych złożyła zgromadzonym serdeczne życzenia.

Jolanta Szwalbe na spotkaniu w Gliniance

Myślą przewodnią wtorkowego spotkania, w którym udział wzięli seniorzy ze Stowarzyszenia “Bądźmy Razem” oraz mieszkańcy Glinianki i okolic było motto życiowe – “Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu”. Prelekcja była pełna wzruszeń i radości. Autorka wykorzystując ogromne pokłady poczucia humoru potrafiła niejednokrotnie rozśmieszyć słuchaczy do łez. Cytując z pamięci złote myśli ludzi pióra, nauki i kultury, podkreślała jak ważny jest optymizm, bycie aktywnym, realizacja własnych marzeń i rozpoczynanie każdego dnia z wewnętrzną radością i pozytywnym nastawieniem.

Jolanta Szwalbe na spotkaniu w Gliniance

Spotkanie w bibliotece było świetną okazją nie tylko do poznania autorki i jej dorobku, ale także do zakupu książek z imienną dedykacją. Z tej szczególnej możliwości chętnie skorzystało wiele osób.

Na zakończenie, na zebranych gości czekał słodki poczęstunek oraz pozowanie do wspólnej fotografii.

Pamiątkowe wspólne zdjęcie

Przypominamy, że książki Jolanty Szwalbe są dostępne do wypożyczenia w naszych placówkach bibliotecznych w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie:

“Myśl i działaj dla przyszłości”– 900 inspirujących myśli min. o: pieniądzach, decyzjach, czasie, przyszłości, sukcesie, starości, życiu…
“Wyrusz w drogę”– 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie,młodości, starości, pracy, kulturze, cywilizacji miłości… z przedmową red. Ewy Karabin z Więzi;
“Sekrety istnienia” – 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć- z przedmowa Zuzanny Celmer;
“Sto i więcej lat w aktywności” – 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje, z przedmową prof.Zdzisława Ryna.
“Obudź się do życia”– 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj?, z przedmową prof. Jana Śliżyńskiego z AWF w Katowicach
„Szczyty i przepaście”– 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać?, z przedmową dr hab. Jolanty Młodawskiej-Bronowskiej, prof.UŁ

Tekst i foto: Joanna Filimonow