Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z Elizą Piotrowską

W ramach  Tygodnia Bibliotek w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance odbyło się spotkanie online z Panią Elizą Piotrowską, autorką wielu książek dla dzieci, a także ilustratorką i tłumaczką.

Tematem opowieści pisarki była ciocia Jadzia i jej bratanica, bohaterki książek pt. „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio” czy „Ciocia Jadzia w Transylwanii”. Przeczytamy w nich o różnych podróżach i przygodach, o tym, że nie ma spraw, których nie dałoby się załatwić, że każdy nowy dzień przynosi mnóstwo rozwiązań. Autorka wspomniała także o serii pt. „Tupcio Chrupcio”. W każdej z książeczek urocza myszka odkrywa otaczający ją świat, codziennie uczy się nowych rzeczy, przeżywa takie doświadczenia, jak każde dorastające dziecko.
Owocem spotkania z autorką było duże zainteresowanie dzieci nowymi książkami i chęcią odkrywania kolejnych przygód ich bohaterów.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na stronie Szkoły Podstawowej w Gliniance pod linkiem:

https://spglinianka.szkolnastrona.pl/a,1425,spotkanie-z-pisarka-eliza-piotrowska

Mamy nadzieję, że dzieci będą chętniej sięgały po książki z przygodami Cioci Jadzi i jej bratanicy, Tupcia Chrupcia oraz po wiele  innych.