Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Zamień chemię na jedzenie” – relacja ze spotkania z pisarką

Długo oczekiwane spotkanie z Julitą Bator, blogerką i autorką książek o zdrowym żywieniu już za nami.
Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna organizując wydarzenie 18 września w Duchnowskim Domu Kultury dała wyraz swojej troski o zdrowie czytelników. Pisarka przyjechała do nas specjalnie z Krakowa. Każdy kto nie przegapił i był obecny skorzystał ze sporej dawki wiedzy, którą się podzieliła.

Głównym tematem były zasady zdrowego odżywiania, rozsądnych zakupów i przemyślanego podejścia do zdrowia. Podobnie jak na swoim blogu i w książkach, tak i w rozmowie ze słuchaczami zachęcała do zdrowego stylu życia. Tłumaczyła, że wyeliminowanie z diety szkodliwych składników w znacznej mierze może przedłużyć nasze życie oraz poprawić kondycję organizmu.  Między innymi dowiedzieliśmy się o zdrowych zamiennikach, które konserwują żywność, jak poprawnie czytać etykiety na opakowaniach, jakie produkty wybierać oraz czym zastąpić popularne, niezdrowe śniadanie. Poznaliśmy często popełniane błędy w przygotowywaniu posiłków, usłyszeliśmy ważne sugestie do ubogacenia naszej codziennej diety i rozwiązywaliśmy zagadki żywieniowe przygotowane przez panią Julitę. Skorzystaliśmy także z osobistego doświadczenia życia, którym się podzieliła.

Autorka przywiozła swoje książki, które wszystkie zakupili czytelnicy.  Na koniec była możliwość indywidualnej rozmowy i pozyskania autografu.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, w skład którego wchodziły tylko zdrowe przekąski.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu “Centrum Usług Społecznych w Wiązownie” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8  Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego południa i wspólnie z nami inspirowali się do podjęcia nowego, zdrowego wyzwania. W swoich postanowieniach nie jesteśmy sami. Mamy książki o zdrowiu takie jak “Zamień chemię na jedzenie”, “Młodziej, piękniej, zdrowiej: sprawdzone sposoby jak dbać o urodę” i dużo innych, które czekają na wypożyczenie w bibliotece w Wiązownie i w Duchnowie. Zapraszamy serdecznie.

Tekst: Dorota Bortkiewicz