Spotkanie z Barbarą Ciemską w Wiązownie i Gliniance

W poniedziałkowy ranek, 30 stycznia 2017 roku, Biblioteka Publiczna w Wiązownie oraz Filia w Gliniance gościły Barbarę Ciemską, autorkę książeczek edukacyjnych dla dzieci. Zabawne wierszyki i opowiadania, które pisarka własnoręcznie ilustruje i wydaje, poruszają ważne tematy z życia codziennego i stanowią niezastąpioną pomoc w wychowywaniu dzieci i zapewnieniu im bezpieczeństwa. Książeczki z serii “Misie”, “Akademia Dobrego Wychowania”, “Świat Uczuć” oraz “Bezpieczny Świat” uczą najmłodszych przestrzegania właściwych zasad postępowania, radzenia sobie z uczuciami i emocjami, a także wskazują maluchom jak należy właściwie się zachowywać w obliczu różnych niebezpieczeństw.

Biblioteka w Wiązownie

Odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyły pięcio i sześciolatki z przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie i grupa „Prosiaczki” z przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” z Pęclina.
Autorka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne , których celem było przypomnienie  dzieciom  jak należy się zachować w trudnych sytuacjach.
Przeczytała  swoją książeczką  „Zuzia zgubiła się” z serii „Akademia Dobrego Wychowania”, z której dzieci   dowiedziały się, co trzeba zrobić by się nie zgubić i  kogo należy prosić o pomoc gdyby taka sytuacja zaistniała.  Maluchy  żywiołowo odpowiadały na zadawane pytania  i chętnie uczestniczyły w scence z rekwizytami pokazującej  właściwe zachowanie. Odegrały  MINI DRAMĘ  pt„ Zgubiłam się”, która pomaga  lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady prawidłowego zachowania  się  w sklepie,  na ulicy itp. Na zakończenie dzieci wręczyły autorce piękną, własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniami za miłe i wartościowe spotkanie,  ustawiły się w długiej kolejce  aby otrzymać autograf do  zakupionych książek, wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do biblioteki.

Tekst i foto: Teresa Naperty

Biblioteka w Gliniance

W spotkaniu z Barbarą Ciemską uczestniczyły dzieci z Przedszkola Karolek z Glinianki. Autorka przeczytała przedszkolakom książeczkę z serii “Bezpieczny Świat”, pt. “Nieznajomy”. Wierszyk opowiadał o kotku, który spotkał nieznajomego namawiającego malucha na wspólny spacer po lemoniadkę. Dzięki wysłuchanej historii, dzieci dowiedziały się jak powinny postąpić, gdyby znalazły się na miejscu kotka. Dopełnieniem ważnej lekcji edukacyjnej było wspólne odgrywanie scenek, w których maluchy wczuwały się w rolę osoby nieznajomej oraz dzieci. To pomogło przedszkolakom zapamiętać najistotniejsze informacje i wskazówki właściwego postępowania w sytuacji dla nich niebezpiecznej.

Tekst i foto: Joanna Filimonow

Książeczki edukacyjne Barbary Ciemskiej są dostępne do wypożyczenia w naszych placówkach w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej lektury!