Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

FERIE BLISKO DOMU-spotkanie z pisarką

W dniach 12 i 13 stycznia br. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zorganizowała dla uczestników Ferii Blisko Domu spotkanie z pisarką książek dla dzieci i dorosłych Agnieszką Kazałą. W spotkaniu autorskim z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w Zakręcie, w Wiązownie, w Malcanowie i w Gliniance.

We wszystkich szkołach zostały zaprezentowane bajki rymowane na podstawie najnowszej książki dla dzieci pt.”Czarownica Magda” tj.: “Czarownica Magda i … pierożki z jagodami”, “Czarownica Magda i … śmieci”, “Czarownica Magda i … wycofany Gucio”. Dzieci poznały japońską sztukę opowiadania bajek, z którą nie spotkały się wcześniej, a przyniosła im wiele radości. Autorka razem z Magdą czarując, czytała dzieciom książkę do góry nogami, co wzbudziło nie lada sensację. Na pamiątkę bajek opatrzonych morałem każdy otrzymał specjalnie zaprojektowaną przez p. Agnieszkę zakładkę do książki z autografem. Była również możliwość zakupienia książek, z którymi autorka przyjechała do dzieci, m.in: “Michał i UFO”, “Amelka” i “Bajka o kolorowym kocie”. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tych, którym nie udało się dokonać zakupu lub nie uczestniczyli w spotkaniu zapraszamy serdecznie do Biblioteki w Wiązownie, w Duchnowie i w Gliniance i wypożyczenia książek Agnieszki Kazały, która jest również autorką ilustracji i wydawcą wielu książek.

Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i przypomnienia dzieciom o książkach, które czekają na wypożyczenie w bibliotekach. Biblioteki w Wiązownie i w Gliniance czynne są codziennie według harmonogramu zamieszczonego na stronie. Biblioteka w Duchnowie dwa razy w tygodniu, jak dotychczas.

Tekst i zdjęcia M.B. i D.B.

34 komentarze do “FERIE BLISKO DOMU-spotkanie z pisarką”

 1. Pingback: stromectol drug
 2. Pingback: Anonim
 3. Pingback: Anonim
 4. Pingback: madridbet
 5. Pingback: madridbet
 6. Pingback: meritking
 7. Pingback: sex
 8. Pingback: fuvk google
 9. Pingback: fuck google
 10. Pingback: madridbet
 11. Pingback: madridbet
 12. Pingback: meritking giriş
 13. Pingback: child porn
 14. Pingback: child porn
 15. Pingback: grandpashabet
 16. Pingback: grandpashabet
 17. Pingback: child porn
 18. Pingback: cratosroyalbet
 19. Pingback: child porn
 20. Pingback: child porn

Możliwość komentowania została wyłączona.