Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Baśnie indiańskie w bibliotece

Dziś w  bibliotece w Wiązownie po raz kolejny gościliśmy Szymona Góralczyka z grupy “Karawana Opowieści”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy akcji “Ferie Blisko Domu” organizowanej m.in. przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

Nasz gość wprowadzając nas w klimat indiańskiego życia rozpoczął od opowieści o stworzeniu świata i o tym skąd wziął się ogień.

Dzieci przy dźwiękach tank-druma i bębna obręczowego wysłuchały opowieści o Achajute.

Achajute był małym chłopcem i chciał zostać wojownikiem, ale aby nim zostać to trzeba dokonać czegoś wielkiego. Achajute postanowił pokonać olbrzyma – Chmurożercę. Na drogę babcia dała mu zielone pudełko i 4 magiczne piórka, które miały mu pomóc w tym trudnym zadaniu…

Bajarz opowiedział również  opowieść o lalce bez twarzy.

Na zakończenie usłyszeliśmy historię o małym chłopcu, który był świetnym myśliwym, ale pewnego razu na polanie usiadł koło kamienia, który zaczął opowiadać historie. Po kilku dniach zeszła się cała wioska, aby słuchać jego historii o świecie, o zwierzętach, o ludziach. Kamień przekazał im wszystkie opowieści  i teraz oni mieli zadanie opowiadać je dalej. Takim przesłaniem zakończyliśmy naszą baśniową przygodę.

 

Tekst i foto: M.K.

   

  

   

 

21 komentarzy do “Baśnie indiańskie w bibliotece”

  1. Pingback: ivermectin 12 mg
  2. Pingback: ivermectin cost
  3. Pingback: otc male viagra
  4. Pingback: Anonim
  5. Pingback: Anonim
  6. Pingback: Anonim
  7. Pingback: itsmasum.com

Możliwość komentowania została wyłączona.