Daniel Wyszogrodzki gościem biblioteki w Duchnowie

20 czerwca 2023 roku w filii w Duchnowie odbyło się spotkanie z mieszkańcem Gminy Wiązowna, pisarzem, tłumaczem, miłośnikiem musicali i dziennikarzem muzycznym Danielem Wyszogrodzkim. Spotkanie poprowadził Paweł Jaskulski z Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek, Oddziału Doboru i Selekcji Księgozbiorów z Warszawy. Wydarzenie współtworzyliśmy z Radą Seniorów Gminy Wiązowna i Stowarzyszeniem Seniorów Bądźmy Razem.

Do biblioteki licznie przybyli czytelnicy zainteresowani poznaniem ciekawej osobowości Daniela Wyszogrodzkiego i jego twórczości. Publiczność przysłuchiwała się wywiadowi, w którym balansowały różne wątki zawodowej i dziennikarskiej kariery. Panowie szeroko rozwinęli temat inspiracji pisarskiej, która przyczyniła się do napisania książek takich jak : “Plac Leńskiego”, “Ale musicale”, “Satysfakcja. 50 lat Rolling Stones” i inne. Autor podzielił się historią swojego życia, sięgnął głęboko do trudnego dzieciństwa oraz czasów PRL-u, w których musiał mierzyć się z podwórkową, warszawsko-praską hierarchią. Zdradził słuchaczom wiele ciekawostek z show biznesu, sposobów na rozwój osobisty aż po zakochanie się w musicalach, aktualnie wykonywaną pracę oraz plany przyszłościowe. Pan Daniel odpowiadał na liczne pytania, które były zapalnikiem do rozmowy i wzajemnej wymiany zdań z czytelnikami.

Na zakończenie spotkania była możliwość zakupu książek z podpisem autora i zrobienie pamiątkowego zdjęcia.
Książki Daniela Wyszogrodzkiego są dostępne do wypożyczenia w bibliotece w Wiązownie.

Tekst: D.B.
Foto: D.B., M.B.