Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zapraszamy na Wieczór poetycki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dzień ten jest dobrą okazją, by o poezji jednak pamiętać. To znakomity powód, by sięgnąć po tomik ulubionych poetów, których czytaliśmy w młodości i go sobie przypomnieć.

Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zaprasza na Wieczór Poetycki z poezją mówioną i śpiewaną, który odbędzie się 22 marca w piątek o godz. 17.00 w filii w Duchnowie. Poezję mówioną zaprezentują uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Wiązowna. Wystąpi również zespół “Przedwieczór” z poezją śpiewaną, stworzony przez wokalistkę Barbarę Majewską i gitarzystę Radosława Laskowskiego.

Zespół podczas występów tworzy niepowtarzalną atmosferę i przenosi słuchaczy w niezwykłą podróż przez wiele odcieni uczuć. W listopadzie 2023 roku  wydał swój debiutancki album EP „Przedwieczór”, na którym umieścił najważniejsze dla siebie utwory inspirowane niecodzienną codziennością i poszukiwaniem spokoju w zabieganym świecie.

Serdecznie zapraszamy do delektowania się razem z nami poezją recytowaną i koncertem zespołu “Przedwieczór” w dawce bezpłatnej.