Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zakładkowy zawrót głowy!

W bibliotece w Wiązownie odbyły się dziś warsztaty zdobienia drewnianych zakładek metodą decoupage, w których uczestniczyli uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Spotkanie poprowadziła  miłośniczka książek, ulubienica dzieci, zakochana w kolorach, pełna uśmiechu i życzliwości dla drugiego człowieka mieszkanka naszej Gminy Ewa Magdziak.

Powitanie dzieci i opiekunów w bibliotece było samą przyjemnością, ponieważ większość stale wypożycza książki. Wspólna wymiana zdań o nowościach książkowych i możliwościach przebywania w bibliotece po szkole bardzo ucieszyła uczniów. Wszyscy otrzymali zaproszenie na zbliżające się spotkanie z teatrem, które odbędzie się już niebawem w bibliotece w Duchnowie.

Między półkami z księgozbiorem dzieci uczyły się techniki zdobienia zakładek do książki. Słuchały sugestii i czerpały z pomysłów pani Ewy, która podopowiadała, jak stworzyć atrakcyjną zakładkę, która może stać się m.in. prezentem dla najbliższej osoby. Na stole uczniowie mieli do dyspozycji mnóstwo ozdobników i materiałów do wykonania pracy. Warsztat obejmował samodzielną pracę wycinania, klejenia, dekorowania masą perłową, suszenia i ozdabiania kolorową wstążką. Każde z dzieci zasłużyło na wyróżnienie, ponieważ wszystkie zakładki wyszły przepięknie.

Na zakończenie uczniowie wręczyli pani Ewie różę w dowód wdzięczności za poprowadzenie warsztatów i zdradzone tajniki dekoracyjne. Odwiedziny w bibliotece wykorzystali stali czytelnicy posiadający już karty i wypożyczyli książki.

Zakładki powędrowały z dziećmi do ich domów.  Mamy nadzieję, że będą z nich korzystać każdego dnia i będą im przypominać o wizycie w bibliotece.

Tekst: D. Bortkiewicz
Foto: D. Bortkiewicz, M. Kopka