Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dzień gier planszowych w bibliotece w Duchnowie.

Co roku 10 października w całej Polsce miłośnicy planszówek obchodzą swoje święto, licznie gromadząc się na wspólnych rozgrywkach.  Inicjatywa jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i wszelkie inne miejsca dla graczy.

Z tej okazji 11 października w bibliotece w Duchnowie odbył się Dzień Gier Planszowych dla dzieci i dorosłych. Zajęcia poprowadziła Agnieszka Hernik z EduKido, pomysłowy kreator wolnego czasu. Rywalizację podjęło kilkoro dzieci, które stanęły do walki o wygraną i z zainteresowaniem poznawały nowo zakupione planszówki. Spotkanie z grami w bibliotece to wspaniała alternatywa dla gier komputerowych i telefonicznych.

Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.

Zachęcamy więc wszystkie rodziny do spędzania czasu ze sobą, wspólnego dzielenia radości z wygranej i uczenia się przyjmowania porażek.

Planszówki czekają na wypożyczenie w bibliotece w Duchnowie. Zapraszamy .

Tekst: D.B.
Foto: D.B., A.M.