Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dziękujemy za wyróżnienie !

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna otrzymała wyróżnienie w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji pod hasłem Biblioteka przyjazna dzieciom, której organizatorem jest Przystanek Rodzinka.

Przystanek Rodzinka to blog parentingowy tworzony przez  Marię Rybak – logopedę na Teneryfie i nauczycielkę języka polskiego jako obcego, która wraz z mężem i synami pokazuje internautom jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę. Głęboka zakorzeniona w Przystanku Rodzina idea wychowania dzieci poprzez czytanie stanowi podstawę inicjatywy. Wspólny czas poświęcony lekturze książek i rozmowie inspirowanej tematami czy fabułą opowieści jest niezwykle cennym narzędziem edukacyjnym.

Przystanek Rodzinka wyróżnia biblioteki, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię i promują miłość do literatury, ale są także przestrzenią pełną ciepła, akceptacji i twórczej swobody. Akcję z pełnym zaangażowaniem i pasją wspiera liczna grupa partnerów m.in. Wydawnictwo Zakamarki, Mamania, Media Rodzina i inne.

Do wzięcia udziału w akcji bibliotekę zgłosili czytelnicy, wysyłając informacje w komentarzach i wskazując naszą placówkę jako miejsce przyjazne dzieciom. Dziękujemy za uznanie, każde życzliwe słowo kierowane pod naszym adresem i obecność w życiu codziennym biblioteki.

Tekst: D.B.