Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dog w bibliotece!

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, na spotkanie z Panią Agnieszką i jej psem Tadziem, przyszły dzieci z Gminnego Przedszkola Misia Uszatka w Wiązownie i dwie zerówki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Spotkania poprzedziły lekcje biblioteczne. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, poznały również kampanię “Mała książka wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach ze wspólnego czytania.

Kontakt między psem może znacząco poprawić samopoczucie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dog to przyjazna i spokojna rasa przeznaczona do dogoterapii. Dzieci chętnie głaskały psa i odgadywały emocje jakie towarzyszą mu w różnych sytuacjach. Dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się z psem oraz co zrobić gdy spotkamy agresywnego psa. Wydarzenie było świetną okazją do porozmawiania o psach w literaturze. Dzieci poznały wierszyki z psami w roli głównej. Razem zaśpiewaliśmy piosenkę z “Akademii Pana Kleksa” pt. “Jak rozmawiać trzeba z psem”. To była pierwsza wizyta szczeniaka Tadeusza w bibliotece.

Aby skorzystać z kampanii “Mała książka wielki człowiek” i otrzymać dyplom Małego Czytelnika trzeba zapisać się do biblioteki, być aktywnym czytelnikiem, zbierać naklejki. Akcja jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Serdecznie zapraszamy rodziców do odwiedzenia biblioteki z dziećmi.

Tekst Marzena Bobrowska

Zdjęcia M.B. i M.K.