Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Biblioteki pełne nowości!

W bibliotekach w Wiązownie i Duchnowie zapachniało świeżym drukiem nowo zakupionych książek dla czytelników. Zakupy obfitowały w ilość i różnorodność dziedzin. Wśród nowości znajdują się nowi pisarze powieści obyczajowych, kryminalnych, sensacyjnych, książek popularno – naukowych i historycznych.

Podczas naszej pracy szczególnie przyglądamy się temu, jakie książki najchętniej wybierają nasi najmłodsi czytelnicy. To właśnie z myślą o nich zakupiłyśmy nowe przygody ich bohaterów. Do dziecięcego księgozbioru trafią m.in. ulubione dalsze losy świnki Peppy, Psiego Patrolu i inne ciekawe wydania.

Polecamy książki autorów, których spotkania autorskie przed nami : “Przeklęty dar” Justyny Jelińskiej (20.10.2023 godz.17.00 biblioteka w Wiązownie) oraz m.in. “Stulecie winnych” Ałbeny Grabowskiej i  “Plac Leńskiego” Daniela Wyszogrodzkiego (17.10.2023 r. godz. 18.00 biblioteka w Duchnowie).

Nasze propozycje do przeczytania pojawiają się także w biuletynie “Powiązania” oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się. Tej jesieni nie zabraknie książki dla nikogo, kto chciałby wpaść w książkowy wir i dać się ponieść innej rzeczywistości. Na pokusę oglądania telewizji warto odpowiedzieć przełożeniem kartki na drugą stronę.

Życzymy przyjemnego czerpania z książkowej przyjemności. Niech służy wartościowemu odpoczywaniu i wyciszaniu się. Serdecznie zapraszamy do wypożyczeń nowości oraz na spotkania z pisarzami i ich książkami.
Biblioteka jest całkiem niedaleko… tuż, tuż. Wystarczy wyjść z domu.

Tekst: D. Bortkiewicz.