Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

O “Przegwizdanym” na spotkaniu DKK w bibliotece w Wiązownie

19 czerwca 2023 r. w poniedziałek w bibliotece w Wiązownie spotkały się członkinie DKK z Dziennego Domu Senior + z Woli Karczewskiej.  Tematem rozmowy była książka pt. “Przegwizdane” Aurelie Valognes. Panie przyniosły ze sobą mnóstwo emocji i chętnie dzieliły się swoimi wnioskami po przeczytanej lekturze.  Każda książka ma to do siebie, że potrafi podzielić czytelników. Podobnie było tym razem. U większości klubowiczek książka zdobyła uznanie, ale znalazły się takie, których historia bohaterów nie zachwyciła. Powodem braku entuzjazmu były względy osobiste, poruszone przez wrażliwość serca.

“Przegwizdane” to zabawna i pokrzepiająca książka, która przywraca wiarę w ludzi, poprawia nastrój i bawi łez. Ferdinand Brun nie zawsze był zrzędliwym zgorzkniałym starcem. Kiedyś był po prostu zrzędliwym młodzieńcem. Dziś  ma osiemdziesiąt trzy lata i ani krzty chęci, by się zmienić. Jego jedyny cel ? Unikanie hordy wścibskich sąsiadek  o morelowych, lawendowych  i brzoskwiniowych włosach. Jego największa radość ? Wkurzanie sąsiadki, pani Suarez, która dyryguje całą kamienicą. Tak,  to dopiero przyjemność ! A tych nie ma w życiu Ferdynanda wiele.

Książka zaliczana do kategorii komedii obyczajowej, dlaczego jednych zachwyca a drugich nie ? Trzeba ją przeczytać, żeby się dowiedzieć. Polecamy.

Tekst: D.B.
Foto: D.B., M.K.