Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Klub dla rodzin w Wiązownie – Rodzina w filii w Duchnowie

28 czerwca 2023r. biblioteka w Duchnowie gościła członków Klubu dla rodzin w Wiązownie – RODZINA. To była pierwsza wizyta małych i dużych klubowiczów w filii w Duchnowie.

Program spotkania rozpoczął się w bibliotece wprowadzeniem mam w zasady wypożyczania książek. Zapoznałyśmy gości z księgozbiorem i powitałyśmy pluszowe misie, które oprócz książek też można spotkać w bibliotece . Dzieci wysłuchały przeczytanej bajki pt. “Miś Tuliś kocha małe ptaszki” Davida Mellinga. Wspólnie z mamami nauczyliśmy się piosenki z pokazywaniem pt. “Jestem mały misio”. Rozbudzone do ciekawości maluszki czarowały kropeczki bawiąc się książką pt. “Naciśnij mnie” Herve Tulleta. Czy w bibliotece mieszkają też kropeczki bez książeczki? Tak! Dzieci otrzymały do zabawy kolorowe balony z logiem biblioteki i zachętą do czytania. Biblioteka w Duchnowie cieszy się już powiększonym gronem czytelników. Kilkoro dzieci, dzięki swoim wspaniałym mamom, otrzymało karty czytelnicze, Karty Małego Czytelnika i wyprawkę z programu Mała Książka Wielki Człowiek.

Kolejny punkt mamy z dziećmi realizowały już w drugiej części Duchnowskiego Domu Kultury podczas swoich zajęć gordonkowych. Na dywanikach wśród książek rozbrzmiały relaksacyjne śpiewy i zabawy sensoryczne, które niewątpliwie, tak jak wspólne czytanie, wnoszą wiele dobra w rozwój każdego malucha.

Mamom i dzieciom życzymy samych sukcesów wychowawczych i wytrwałości w codziennym, głośnym czytaniu książek. Do zobaczenia ponownie w bibliotece.

Tekst: D.B.
Foto: M.K.