Lekcja biblioteczna z klasa pierwszą

Spotkania biblioteczne z najmłodszymi to ogromne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Wiele emocji pojawia się wtedy na ich twarzach. 9 marca bibliotekę w Wiązownie odwiedzili uczniowie klasy I d ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich z Oddziałami Integracyjnymi w Wiązownie.

Podczas spotkania dzieci mogły zapoznać się z miejscem, poznać każdy zakamarek biblioteki, z księgozbiorem, z zasadami ustawiania książek na półkach oraz ze szczegółami założenia karty i wypożyczania.

Uczestnicy z uwagą wysłuchali treści zawartych w dwóch pięknych książkach dotyczących emocji.  W części warsztatowej dzieci wykonały zakładki do książek.

Wierzymy, że dobra książka rozwija słownictwo, bawi, uczy swobody w myśleniu, mówieniu i formułowaniu swoich myśli. Dlatego czytanie jest tak bardzo ważne w codziennym życiu każdego dziecka. W bibliotece posiadamy publikacje wartościowe – mądre, pięknie ilustrowane. Zachęcamy do odwiedzania naszych placówek z dzieckiem.

Tekst M.B

Zdjęcia T.N