Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Klub DKK dla seniorów w Wiązownie

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

To grupa osób, które spotykają się aby porozmawiać o książkach. Program Dyskusyjnego Klubu Książki jest inicjatywą Instytutu Książki, wspierającym czytelnictwo i integrującym środowisko wokół m.in. bibliotek. W piątek 10 marca w bibliotece w Wiązownie zawiązał się Dyskusyjny Klub Książki dla seniorów. Celem spotkania było omówieni zasad uczestnictwa w klubie. Klubowicze poprzez udział będą mogli zapoznać się z nowymi autorami i gatunkami literackimi. Na spotkaniach będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich ani znać się na literaturze.
Klubowicze otrzymali książki do przeczytania autorstwa Magdaleny Kordel , aby za około miesiąc podzielić się swoimi refleksjami na temat przeczytanej lektury. Mamy nadzieję, że udział w klubie wypełni czas na miłym czytaniu książek z różnych gatunków literackich.

Podczas spotkania seniorzy wzięli udział w drugiej edycji akcji “Przepiszmy to!” .  Tym razem z okazji 80. lecia pierwszego wydania książki, przepisujemy “Małego Księcia”.

Spotkanie dopełniła miła pogawędka na temat przeczytanych książek.

Tekst M.B.

Zdjęcia Krystyna Parzych Motyka