Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Idol – Mikołaj Kopernik

Kim był Mikołaj Kopernik? Wiadomo, wielkim astronomem! To prawda, ale również zajmował się wieloma innymi zajęciami. Był na przykład wspaniałym lekarzem, prawnikiem, duchownym, pasjonowała go ekonomia, zajmował się też kartografią. Urodził się w Toruniu w 1473 roku. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin, dlatego rok 2023 został ustanowiony rokiem tego wybitnego naukowca.

Uczniowie z klasy I d ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie mieli okazję poznać życie i wybitne osiągnięcia tego wybitnego człowieka.  Spotkanie rozpoczęliśmy lekcją biblioteczną ale jak się okazało większość klasy posiada już karty biblioteczne i aktywnie korzysta z biblioteki. Dzieci korzystając z wizyty w bibliotece wypożyczyły sobie książki.

Po przeczytaniu fragmentów książki Justyny Styszyńskiej z serii Idol “Mikołaj Kopernik” uczniowie wzięli udział w warsztatach, mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć z plasteliny i wykałaczek autorskie konstelacje gwiazd. Mogły również pobawić się w lekarza i zastosować naturalną terapię z pijawek na papierowym rysunku odrysowanej postaci.

Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece sprawi, że dzieci jeszcze częściej będą nas odwiedzać i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Tekst:M.B.

Foto:M.K.,M.B.