Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dzień Kobiet z biblioteką

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania z Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna i filią w Gliniance.  W tym roku pod hasłem “Patrząc na kobiety” będziemy szukać książkowych wzorów do naśladowania, kobiet z klasą, inspirujących, charyzmatycznych, mądrych, mających szyk i elegancję. Pomoże nam w tym, bukiet pięknych książek o kobietach i dla kobiet, które przygotowałyśmy dla Pań i Panów.  Chcemy poprosić wszystkich odwiedzających, w tym dniu nasze placówki, o podzielenie się własnymi autorytetami kobiet i wpisanie ich na listę kobiecych gwiazd.

Niech biblioteka stanie się dla nas wzajemnie szkołą nauki o kobiecości. Wystarczy odwiedzić nas tego dnia i wypożyczyć dobrą książkę. Na miejscu wytypować pisarkę, bohaterkę książki,  felietonistkę, aktorkę, podróżniczkę lub inną i wpisać na biblioteczną listę. Każda faworytka ma u nas szanse zostać numerem jeden. Z naszej inspiracji mogą zaczerpnąć inni, dlatego warto pokusić się o odwiedziny.

Książka jest zawsze w zasięgu ręki. To najlepszy prezent jaki kobieta może otrzymać uciekając w świat wyobraźni do wciągającej lektury.

Składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia, samych radości w życiu, optymizmu, pamięci o sobie i zaczytanego Dnia Kobiet.