Przedstawienie “Zwierzątka z polany”

Walentynki to dzień, w którym spotkaliśmy się w bibliotece w Wiązownie, aby obejrzeć nastrojową baśń o miłości i pięknie stworzenia .

Była to opowieść o dwóch leśnych skrzatach, które odnalazły zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Stał się on dla mieszkańców polany, wzorem harmonii i spokoju. Elf zakochał się w świetle Słońca, jednak jego ojczyzna – noc, wzywała go do powrotu. Mądrość i miłość okazały się silniejsza niż moc Królowej Elfów. Na zakończenie dzieci aktywnie włączyły się w wspólne wykonanie piosenki, której refren brzmiał: “Światło w sobie masz, światło w sobie masz, jeśli komuś ciemno jest, Ty mu świeć”.

Misją Teatru Dobrego Serca jest mówienie w sposób radosny i pogodny o rzeczach pięknych i mądrych, tworząc i wystawiając spektakle, które oprócz dobrej zabawy, pozostawiają w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

Spotkanie w bibliotece było świetną okazją do założenia karty bibliotecznej. Z radością powitaliśmy nowych czytelników.

Tekst i foto: Marzena Bobrowska