Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Międzypokoleniowe spotkanie z książkowymi bohaterami z “Krainy Lodu”

29 listopada 2022 r. w bibliotece w Gliniance spotkali się na wspólnym czytaniu książki pt. „ Moje opowieści o Annie i Elsie”, sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa z Glinianki i seniorzy z Dziennego Domu Senior + z Woli Karczewskiej.

Spotkanie rozpoczęliśmy śpiewająco, bo piosenką pt. „Mam tę moc” z filmu „Kraina lodu”. W bibliotece nie tylko dźwięki odbijały się echem, ale także głosy pełne dziecięcej i seniorskiej pewności, że mamy w sobie moc. Później w pełnym skupieniu słuchaliśmy fragmentów czytanej przez seniorów książki. Rozmawialiśmy o bajce i o naszych super mocach jakie posiadamy. Okazało się, że wszyscy mamy bardzo dużo pozytywnych mocy i możemy zaczarować cały świat. Na życzenie seniorów odbył się pokaz taneczny dzieci przy piosence „Mam tę moc”, a potem rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie pokolorować bohaterów z książki. Z wykonanych prac powstała ciekawa galeria ukazująca różne fragmenty przygód Elsy, Anny, księcia Hansa, Kristoffa, Svena, Olafa i trolla Bazaltara.

W czasie, kiedy najmłodsi skupiali się na kolorach, najstarsi goście biblioteki aktywnie włączyli się w akcję „Przepiszmy to!”. Do naszego rękopisu „Małego księcia” dołączyły kolejne ilustracje i wersy przepisanej klasyki dziecięcej.

Sięgnijcie po wyjątkową kolekcję opowieści pt.”Moje opowieści o Annie i Elsie” i inne książki, które czekają na wypożyczenie w bibliotece w Wiązownie i w Gliniance. Niech każde międzypokoleniowe spotkanie wypełni się czarem i przygodą płynącą z bajek.

Spotkajmy się na wspólnym ubieraniu choinki już w najbliższą niedzielę 4 grudnia w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie. Będziemy czekać na naszym stoisku na wszystkie rodziny z atrakcjami, które przygotowaliśmy.

 

Tekst: Dorota Bortkiewicz
Foto: D.B., T.N.