Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

4 grudnia! Wspólne Ubieranie Choinki

Grudzień za pasem, a więc czas na coroczne „Wspólne ubieranie choinki”. Zapraszamy wszystkich Państwa na to wydarzenie 4 grudnia na teren Gminnego Parku Centrum w Wiązownie. Tego dnia po raz ósmy zainaugurujemy akcję „Świąteczna Radość Pomagania”. Jej bohaterką będzie mała Lenka z Zakrętu, która choruje na mukowiscydozę.

Lenka jest bardzo pogodnym dzieckiem. Jest zawsze uśmiechnięta i radosna. Codzienni dzielnie walczy o każdy oddech. Dziewczynka choruje na mukowiscydozę. To ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna atakująca głównie układ oddechowy, ale także pokarmowy. W oskrzelach zalega gęsty śluz, który każdego dnia wyniszcza organizm. Życie z tą chorobą jest bardzo trudne, ale mama i Lenka jakoś sobie radzą.

Kilka razy dziennie Lenka musi przechodzić fizjoterapię oddechową. Nie może opuść nawet jednego dnia, aby nie pogorszył się stanu jej płuc. Dodatkowo Lenka ma niewydolną trzustkę, więc do każdego posiłku musi zażywać enzymy trawienne oraz masę innych leków, aby w miarę normalnie funkcjonować. Przy tej chorobie odporność jest mniejsza niż u zdrowych ludzi, dlatego Lenka wszystko musi mieć porządnie wysterylizowane i umyte, ponieważ bakterie, jak i zwykłe przeziębienie, mogą pogorszyć jej stan. To wszytko kosztuje coraz więcej. Niestety, mama Lenki, która samotnie wychowuje dziewczynkę, nie jest w stanie zapewnić Lence wszystkiego, co dziewczynka potrzebuje do w miarę normalnego funkcjonowania.  Mamę – Malwinę w walce o zdrowie Lenki wspierają jej dziadkowie.

„Wspólne ubieranie choinki” w Wiązownie

To już nasza tradycja, że w pierwszą niedzielę grudnia spotykamy się, aby wspólnie świętować przedświąteczny czas. W tym roku spotykamy się 4 grudnia na terenie Gminnego Parku Centrum w Wiązownie. Będziemy czekać na Państwa od godz. 12.00.

W programie wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Będzie m.in. darmowa karuzela, gry i zabawy z Anną i Elsą, koncert zespołu Idylla, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii „Biała Wstążka” 2022. Wiązownę odwiedzi sam Święty Mikołaj. Będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem z bieguna północnego.

Ogłosiliśmy konkurs piosenki dla przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Mamy nadzieję, że wysłuchanie utworów o tematyce zimowej, przygotowanych przez nasze placówki edukacyjne, będzie prawdziwą ucztą zarówno dla ucha, jak i oka.

Oprócz świątecznych stoisk przygotowanych przez nasze jednostki na terenie Parku pojawiają się również te przygotowane przez rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych oraz różnej maści producentów.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w jarmarku proszone są o zgłaszanie się do 28 listopada do Magdaleny Grzegrzółki z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wiązowna telefonicznie pod nr 22 512 58 32 lub pisząc na e-mail: m.grzegrzolka@wiazowna.pl

Do zobaczenia 4 grudnia w Wiązownie!