“Bądź dzielny Pingwinku” – lekcja biblioteczna

27 października w bibliotece w Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy O a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Tematem spotkania była książka pt. “Bądź dzielny Pingwinku”. Pingwinek Pip Pip boi się wody, więc kiedy jego przyjaciele bawią się radośnie w oceanie, biedny Pip Pip musi bawić się całkiem sam. Czy zdoła przezwyciężyć swój lęk i wreszcie skoczy do wody? Czasem wystarczy tylko odrobina zachęty i mnóstwo miłości, żeby odważyć się i… skoczyć! Pięknie rymowana, wzruszająca i cudownie pozytywna opowieść. Pomaga nabrać poczucia własnej wartości i pewności siebie.

W części warsztatowej dzieci wykonały zakładki do książek w kształcie pingwinka. Uzupełnieniem spotkania były informacje o bibliotece, księgozbiorze oraz zasadach wypożyczania.