Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie autorskie z pisarką Ałbeną Grabowską

18 listopada, w piątek o godzinie 18.00 Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, filia w Gliniance będzie miała zaszczyt gościć popularną i cenioną osobę w świecie wydawniczym Ałbenę Grabowską.

To znana pisarka, a zarazem praktykujący neurolog i lekarz.  Polka o bułgarskich korzeniach.  Jest autorką 26 książek : powieści obyczajowych, historii z medycyną w tle, kryminału, bajki terapeutycznej, dystopii młodzieżowej oraz wielu innych gatunków. Jedna z wydanych powieści pt. “Stulecie winnych” doczekała się ekranizacji w Telewizji Polskiej.  Ałbena Grabowska jest również autorką libretta musicalu „Pora jeziora”, wystawionego w 2020 roku przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską.

Wśród tytułów znajdujących się na naszych bibliotecznych półkach można znaleźć dwie serie pt.” Alicja w krainie czasów” i “Uczniowie Hipokratesa”, oraz książki pt. “Kości proroka”, “Lady M”, “Tam gdzie urodził się Orfeusz”, “Nowy świat”, “Lot nisko nad ziemią”, “Ostatnia chowa klucz”, “Coraz mniej olśnień”, “Matki i córki”, “Rzeki płyną, jak chcą”.

Na spotkaniu autorskim porozmawiamy między innymi o warsztacie twórczym pisarki, a także poruszymy zagadnienie kultury bułgarskiej, z której się wywodzi. Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie autorskie, które odbędzie się w filii w Gliniance ul. Napoleońska 46C.
Wstęp wolny.

Zdjęcie: https://albenagrabowska.pl/media/