Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Biblioteka na Rodzinnym Pikniku Wiązlove

4 czerwca Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna brała udział w Rodzinnym Pikniku Wiązlove, organizowanym przez Gminy Ośrodek Kultury w Wiązownie przy współpracy z Urzędem Gminy Wiązowna, z Sołectwem Wiązowna Gminna, Sołectwem Wiązowna Kościelna, Sołectwem Osiedle Parkowa, Grupą Turystyczno-Motocyklową GTM.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje. Na stoisku biblioteki przygotowaliśmy wystawę książek o tematyce rowerowej, możliwość założenia karty i dołączenia do programu “Mała książka wielki człowiek”, wypożyczenia książek, oraz atrakcyjną ofertę kiermaszową i warsztaty dla dzieci. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować premierową nowość wydawniczą pt. “Roślinkowa książka”, w której autorką szydełkowych ilustracji jest Pani Anna Salamon.  “Roślinkowa książka” podobnie jak poprzednie tytuły “Cyferkowa książka” i “Literkowa książka” były rozchwytywane z autografem dziewiarki.

Pani Anna z wełny i szydełka potrafi stworzyć przepiękny świat literek, cyferek i nie tylko.
Udostępnione na stoisku obrazy z rękodziełem z zachwytem podziwiali wszyscy oglądający. W części warsztatowej z panią Anią rodzice z dziećmi uczyli się z tworzyć roślinkowe opaski do noszenia na głowie. Inspiracji było wiele. Dzięki twórczym pomysłom i podpowiedziom mistrzyni szydełka, powstało wiele kolorowych ogródków ….. na głowie.

Do grona nowych czytelników z radością przyjęliśmy kilkanaście osób, a przygotowane książki zostały wypożyczone.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko biblioteki podczas pikniku. Witamy nowo zapisanych w gronie czytelników.
Zapraszamy do biblioteki w Wiązownie, w Gliniance i w Duchnowie po nowości książkowe.

Tekst: D.B.
Foto: D.B., M.K.