Bez korzeni nie zakwitniesz!

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa. Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Dzieci zostały zachęcone do opowiadania o sobie i swoich korzeniach. O tym skąd pochodzą, czy długo mieszkają w gminie Wiązowna, jakie mają zwierzęta, jakie czytają książki?

W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały jednej z baśni pt. “Wyazowno” zawartej w książce pt. “Baśnią powiązani, w baśni zaczytani…” Katarzyny Kępińskiej, w której autorka przedstawiła legendę o nazwie wsi Wyazowna – dziś Wiązowna. Zachęcamy do przeczytania całej książki, którą można wypożyczyć w bibliotece. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną. Obrazki powstały przez odciśnięcie liścia wiązu w glinie.

Warsztaty były zachętą do poznania historii rodzinnej oraz rozbudzenia zainteresowania lokalną historią, uwrażliwienie uczniów na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości oraz zwiększenie poczucia tożsamości.

Tekst M.K.

Zdjęcia: M.K., M.B.