Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Ferie Blisko Domu-Czytanie na dywanie

Filię biblioteki w Gliniance odwiedziły dzieci – uczestnicy Ferii Blisko Domu. Dzieci zmierzyły się z czytaniem książki pt. “Epoka lodowcowa o zachodzie słońca” Mary Pope Osborne. Książki z serii “Magiczny domek na drzewie” to przygodowo-edukacyjna kolekcja dla początkujących czytelników. Od 25 lat dzieci na całym świecie podróżują w czasie i przestrzeni z Anią i Jackiem.

W epoce lodowcowej jest naprawdę lodowato, zwłaszcza dwojgu dzieciom w strojach kąpielowych! Jacek i Ania są bliscy zamarznięcia, kiedy magiczny domek na drzewie przenosi ich w czasy jaskiniowców i włochatych mamutów. Ale nic nie jest w stanie ich powstrzymać przed kolejną przygodą – nawet tygrys szablozębny!

Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o przygodach rodzeństwa, które zostało wysłane przez magiczną bibliotekarkę prosto na mroźną Arktykę. Na szczęście czeka tam na nich ktoś z ciepłymi futrami i pomocną dłonią. Muszą znaleźć rozwiązanie kolejnej zagadki Morgan Le Fay i zdobyć odznakę Mistrzów Bibliotekarstwa!

Dzieci z przyjemnością angażowały się w poznawanie bibliotecznych księgozbiorów. Były ciekawe jak odnaleźć szybko książkę, gdzie stoją kryminały,  gdzie książki przygodowe, a gdzie o Afryce. Pytań było bardzo dużo. Na wszystkie uzyskały wyczerpujące odpowiedzi.

Zapraszamy do wypożyczeń książek dla dzieci. Szczególnie polecamy serię książek pt. “Magiczny domek na drzewie”.

Tekst i foto: Marzena Bobrowska