Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Świąteczna Radość Pomagania

Dominik Dębski – mieszkaniec Dziechcińca, bohater tegorocznej akcji “Świąteczna Radość Pomagania”. Inauguracja akcji miała miejsce, jak co roku, na świeżym powietrzu, tym razem przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, która rozbłysła mocą białych światełek. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowała wiele twórczych atrakcji. Na naszym stoisku zapisywaliśmy przedszkolaki w ramach akcji “Mała książka , wielki człowiek“.
Każdy nowy czytelnik otrzymał w prezencie książkę gratis i wyjątkowy prezent, który mógł wylosować z pudełka upominkowego. Zainspirowani Dniem Świętego Mikołaja wspólnie stworzyliśmy Mikołajową Pocztę, a w niej kartkę z pozdrowieniami – “Dla św. Mikołaja od dzieci z gminy Wiązowna”. Do zabawy licznie włączyły się rodziny, a także dorośli. Zdobiły ją piękne rysunki oraz pełne ciepła i nadziei pozdrowienia do świętego Mikołaja. Zaprosiliśmy wszystkich do pisania uniwersalnych dedykacji, zachęt książkowych lub życzeń świątecznych na kartkach pod hasłem “Czytelnik- Czytelnikowi”. Zebrane kartki pełne serdecznych pozdrowień i miłych życzeń włożymy do losowo wypożyczanych książek w okresie przedświątecznym. Przyciągającą, szczególnie młodych, naszą propozycją, był quiz biblioteczny “Coraz bliżej święta” w aplikacji Kahoot. Przyniósł on użytkownikom wiele emocji i pobudził do rywalizacji o pierwsze miejsce. Gra w trybie online została oparta na ciekawostkach z tematu świątecznego. Chętnych do zabawy nie brakowało. Każdy gracz otrzymał od nas piernikowy upominek.

Tego dnia wiele się działo. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Dominika swoją obecnością i uczestniczyć we wspólnym ubieraniu choinki. Zawiązaliśmy nowe czytelnicze przyjaźnie, rozdaliśmy mnóstwo książkowych podarunków i pozyskaliśmy wiele świątecznych i życzliwych słów na różnych kartach.

Czekamy teraz na Wasze odwiedziny w bibliotece w Wiązownie, w Gliniance i w Duchnowie.
Może to właśnie Ty otrzymasz kartkę zaadresowaną specjalnie dla Ciebie?

Tekst: M.B.

Foto: M.B., D.B.,M.K., P.M.