Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Mikołajkowe spotkanie DKK w bibliotece w Gliniance

6 grudnia 2021 r. w bibliotece w Gliniance odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gwiazdą wieczoru tym razem była książka pt. “Chłopiec jeden na milion” Monici Wood, wydana przez Wydawnictwo Papierowy Księżyc. To wielowarstwowa opowieść o złamanych sercach, których nie da się na pozór naprawić, a które znów zaczynają bić szybciej dzięki zdumiewającej sile ludzkiego poświęcenia.

Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem wszystkich miłośników książek przez p. Dyrektor Marzenę Kopkę, zaproszeniem ich do naszej bibliotecznej akcji dzielenia się miłym słowem pod hasłem “Czytelnik – Czytelnikowi” oraz wręczeniem każdemu świątecznych życzeń. W spotkaniu uczestniczyli klubowicze w różnym wieku, którzy przybyli na rozmowę o literaturze. Wspólna wymiana opinii o książce wniosła do spotkania wiele wątków myślowych. Każdy śmiało wypowiadał swoją refleksje na temat bohaterów powieści, wspólnie snuliśmy domysły o niedopowiedzianych przez autorkę faktach i zadawaliśmy pytania, na które mnożyły się odpowiedzi. Ile klubowiczów tyle spojrzeń na przeczytaną treść. Ta właśnie różnorodność uczyniła, że spotkanie odbywało się w bardzo miłej, uroczej atmosferze.

Czytelnicy wyszli po spotkaniu z pozostającą refleksją nad niezwykłością głównego bohatera – jedenastoletniego chłopca , który zmienił swoją starszą podopieczną oraz narzucającym się pytaniem, co tak naprawdę zmienia ludzi?
W książce pt. “Chłopiec jeden na milion” każdy znajdzie coś dla siebie i zdecydowanie polecamy do przeczytania.

Tekst: D.B.

Foto: M.B.