Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Czytanie Wzmacnia! Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania poprzez promocję bibliotek, spotkań z książką, z różnorodnymi zasobami, oraz oferty kulturalnej. Na program przygotowany na sobotnią noc, Noc Bibliotek 9 października, przybyli młodzi czytelnicy ciekawi nocnych wrażeń. Nastroje dzieci pełne oczekiwań nasycały się kolejno następującymi wydarzeniami. Przygodę “Dziadka do orzechów. Historię niezwykłą” opowiedziała wszystkim Alina Więckiewicz ze swoimi lalkami – marionetkami.

Po bajkowym przedstawieniu wzmacnialiśmy talenty tworząc własne marionetki podczas warsztatów. Potem  nadszedł czas na film pt. “Operacja człowiek w czerni”, kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2″. Lesse i Maja, bohaterowie filmu wprowadzili wszystkich w klimat tajemniczości. Wśród półek z książkami panowało filmowe skupienie.

Wieczór zakończył się dla uczestników wypożyczeniem książek do domu, które na pewno wzmocnią umysł i duszę, poszerzą horyzonty i rozwiną wyobraźnię!

Jeśli ktoś zapyta, czy była to noc pełna emocji i wzmocnień? Odpowiemy, na pewno tak.

Tekst: M.K.
Foto: D.B., M.K.