Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Przepisujemy “Hobbita”

Drodzy Czytelnicy !

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna wraz z filiami w Gliniance i w Duchnowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Przepisujemy Hobbita” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. 

Akcja niesie ze sobą pomysł organizatorów do stworzenia książki z nadesłanych fragmentów na 130 rocznicę urodzin Tolkiena, wypadającą w 2022 r. Nasze biblioteki otrzymały do przepisania fragmenty książki pt. “Władca Pierścieni”, która stanowi kontynuację lektury “Hobbit, czyli tam i z powrotem”. “Władca Pierścieni” to powieść hight fantasy J.R.R. Tolkiena, której akcja rozgrywa się w mitologicznym świecie śródziemia.

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego tworzenia rękopisu. Dowolnie wybraną przez siebie ilość zdań będziemy pisać ręcznie korzystając ze wszystkich narzędzi pisarskich takich jak: pióra, długopisy, markery, ołówki i inne. Przepisywane fragmenty będzie można ozdabiać rysunkami, inicjałami lub ramkami. Dla ułatwienia zadania w naszych bibliotekach są dostępne pomocne liniatury, które można podłożyć pod kartkę.

Akcję przepisywania fragmentów książki zakończymy 6 grudnia br.
Tymczasem czekamy w naszych bibliotekach na pierwszych chętnych do wzięcia udziału w tej przygodzie.