Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Czytanie na dywanie – cykl spotkań rozpoczęty

Rozpoczęliśmy cykl spotkań dedykowany najmłodszym czytelnikom w wieku 2-3 lat. Czytanie na dywanie to forma spędzania czasu na twórczym działaniu, poznawaniu świata bajek i baśni. Podczas spotkań głośno czytamy, bawimy się. Warto czytać dzieciom, aby wychować mądre i świadome wartości kolejne pokolenia. Książka to trening pamięci, a przede wszystkim nauka mówienia w najdoskonalszy z możliwych sposobów – przez rozwijanie wyobraźni i pobudzenie ciekawości.

Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Dorośli, którzy będą towarzyszyć dzieciom dowiedzą się jakie książki warto wypożyczyć swoim pociechom. W księgozbiorze biblioteki znajduje się wiele książek kartonowych, obrazkowych. Ktoś kiedyś powiedział, że dorosły myśli słowem, dziecko obrazem. I właśnie z myślą o dzieciach została stworzona seria picturebook’ów. Wydawałoby się, że to zwykłe książeczki obrazkowe. A okazuje się, że tutaj tekst i obrazki stoją na równych prawach. Co więcej picturebooki mogą mieć swoich odbiorców w różnym wieku. Spodobają się 2-latkowi, jak i przedszkolakowi. Takie książki zdecydowanie wspierają rozwój kreatywności u dzieci, pozytywnie wpływają na ich emocje i poszerzają słownictwo.

    W dniu dzisiejszym, jeszcze w nielicznym gronie, uczestnicy mieli okazję pobawić się książką pt. “Kto zjadł biedronkę?” oraz pobawić się na dywanie i pobyć razem w miłej przestrzeni.

    Tekst: M.B.