Zapraszamy na Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik”

Już 29 maja, w sobotę wyruszy w drogę po przygodę Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem “Odjazdowy Czytelnik”, organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna przy współpracy z jednostkami z terenu powiatu otwockiego. Zapraszamy wszystkich naszych czytelników, rodziny, pasjonatów książek i rowerów, wielbicieli natury i spotkań z ciekawymi ludźmi na to wyjątkowe wydarzenie. Wystarczy wsiąść na rower, zakręcić kołem, przyjechać do Wiązowny i razem z nami delektować się malowniczą trasą rajdu oraz przeżyć niezapomniane emocje. Gwarantujemy – poczucie szczęścia, spokoju, pewności siebie i pozytywnego zmęczenia.

Trasa rajdu licząca 12 km zaprowadzi nas w trzy ważne historycznie miejsca: do Lini fortyfikacji “Przedmościa Warszawskiego” znajdującej się w Emowie, Mogiły Powstańców Styczniowych z Oddziału Powiatu Stanisławowskiego położonej przy dawnej przeprawie przez Świder i na miejsce bitwy z 25 maja 1863 r. Do czasów tych zdarzeń przeniesie nas Szef Sztabu Projektu Historycznego – Konspiracja Tomasz Żurawski. Po lekcji historii w terenie będą czekać kolejne atrakcje: warsztaty, konkursy, losowanie upominków dla czytelników uczestniczących w wydarzeniu, bookcrossing, spotkanie z bohaterami książki pt.” Rollek. Pies przewodnik” Sebastianem Grzywaczem i jego psami oraz ……. No właśnie. Po prostu bądźcie z nami tego dnia, by zobaczyć co jeszcze przygotowaliśmy. Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w rajdzie już o godz. 10.30 z Gminnego Parku Centrum w Wiązownie ul. Lubelska 30.  Rozdamy “szczęśliwe numerki”, koszulki odblaskowe, podzielimy się na grupy i wyruszymy punktualnie o godz. 11.00.

Zabierzcie ze sobą wodę i małą przekąskę.

Nic nie daje takiego poczucia wolności i niezależności jak rower i dobra książka.  Serdecznie zapraszamy.

Regulamin-Powiatowego-Rajdu-Rowerowego-2021-kliknij tutaj

Formularz zgłoszeniowy online – kliknij tutaj

Mapa Rajdu-kliknij tutaj

1 komentarz do “Zapraszamy na Powiatowy Rajd Rowerowy “Odjazdowy Czytelnik””

Możliwość komentowania została wyłączona.