Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

XVIII Tydzień Bibliotek

Już od 18 lat Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Program ten ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Nasz Tydzień Bibliotek rozpoczął się bardzo miłym akcentem. Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny i sekretarz  Anna Rosłaniec złożyli miłe i serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty pracownikom Biblioteki z okazji Dnia Bibliotekarza obchodzonego 8 maja. Bardzo dziękujemy!

W ramach wydarzeń promujących czytelnictwo odbyły się trzy spotkania, zachęcające do sięgnięcia po lekturę Amy Timberlake “Skunks i Borsuk” z pięknymi ilustracjami Jona Klassena. Poprowadziła je pani Anna Budzińska z gabinetu weterynaryjnego “Uprzejmy Łoś”, która wraz ze skunksem Zygmuntem w naukowej formie opowiedziała dzieciom o życiu i funkcjonowaniu skunksów. Zygmunt był gościem w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, w Szkole Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie oraz seniorów z Dziennego Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej. Celem warsztatów było nauczenie szacunku do zwierząt, panowania nad sowimi emocjami w obecności futrzaków, delikatności i opiekuńczości, a co za tym idzie – odpowiedzialności za posiadane zwierzę. Uczestnicy spotkań mieli okazję rozszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt i otaczającego je świata.

Zapraszamy do biblioteki po książki.