Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Ogień…

Powszechnie wiadomo, że dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości są eksperymenty o charakterze badawczym. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom w Bibliotekach zorganizowaliśmy cykl pokazów z eksperymentami naukowymi. I chociaż niektóre  wydawały się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dawały uczestnikom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Listopadowe spotkanie odbyło się pod hasłem “Ogień”. Były to widowiskowe sztuczki, które zachwyciły nie tylko młodszą część publiczności, ale również opiekunów. Prowadzący Szymon Krupa wykonał m.in “ogniste dłonie” sztuczkę prostą, ale bardzo efektowną. Taką możliwość mieli również wszyscy chętni, z czego licznie skorzystali.
Konfucjusz powiedział kiedyś „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!”. Nie sposób się z nim nie zgodzić dlatego też w przyszłym roku będziemy kontynuować zabawy z eksperymentami.