Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Baśnią powiązani…

2 grudnia, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna miała przyjemność gościć Katarzynę Kępińską, autorkę książki „Baśnią powiązani, w baśni zaczytani…” wraz z całym zespołem współtworzącym publikację: Emilią Bronikowską, Anną Rosłaniec, Bogumiłą Majewską, Krzysztofem Rosińskim. Gospodarzem spotkania była dyrektor biblioteki Marzena Kopka, będąca pomysłodawcą książki i koordynatorem prac związanych z jej wydaniem.

Spotkanie autorskie przyciągnęło spore grono rodziców z małymi dziećmi i czytelników pragnących poznać historię powstawania publikacji. Zaproszeni goście bez tajemnic odkrywali, nie tylko swoje inspiracje, ale i osobiste zaangażowanie w zilustrowanie baśni, korektę , pracę graficzną, aż do końcowego wydania książki. Czytelnicza publiczność mogła dostrzec wielkie emocje towarzyszące przy narodzinach naszego dzieła. Każdy miał możliwość zakupienia książki. Była to niebywała okazja do zdobycia wszystkich autografów, bezpośrednich rozmów z twórcami i bliższego poznania. Miłą niespodzianką okazał się tort przygotowany na tę okoliczność przez ciocię Emilki Bronikowskiej.

W baśniowej scenerii rysunków młodej ilustratorki i pośród  księgozbioru powstającego przez 70 lat w Bibliotece w Wiązownie, weszliśmy w kolejny etap nowej historii. Na zawsze pozostaną tu legendy i opowiastki lokalnych mieszkańców zebrane w książce „Baśnią powiązani, w baśni zaczytani…”.

Tekst D. B.

Foto D.B., M.B.,E.B.