Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

„Szlachetna Paczka 2019”. Razem pomóżmy jednemu z nas

To już tradycja. Nasza gmina po raz kolejny przyłączyła się do „Szlachetnej Paczki”, jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce. Projekt polega na podarowaniu odrobiny szczęścia, a jest nią paczka z najbardziej potrzebnymi rzeczami, komuś w trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla osoby, która jest częścią naszej społeczności. W tym roku spełniamy marzenia niepełnosprawnego mieszkańca naszej gminy.

„Szlachetna Paczka” jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają.

W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc żyjącemu samotnie, niepełnosprawnemu mieszkańcowi naszej gminy. We wszystkich wyznaczonych placówkach ustawiono oznakowane pudełka, do których darczyńcy – a może nim być każdy z nas – mogą wkładać potrzebne rzeczy.

Są to:

Środki czystości: proszki do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żele w płynie, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, itp.;

Żywność trwała: herbata, kawa, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, makaron, olej, ryż, mąka, dżemy, warzywa w puszkach, itp.;

Odzież: ciepłe skarpetki rozmiar 45 – 46, sweter zimowy XL (Pan jest szczupły), spodnie XL (Pan jest szczupły), buty adidasy rozmiar 44, buty – trapery rozmiar 45;

Wyposażenie: koc, poszewka na pościel (160×200), ręczniki, poduszki (50×60 i 65×65), kołdra (140×200).

Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy prowadzona jest do 4 grudnia. Artykuły można przynosić do:

  1. Wszystkich publicznych placówek oświatowych na terenie gminy;
  2. Urzędu Gminy Wiązowna (ul. Lubelska 59 na parterze w Biurze Obsługi Mieszkańca);
  3. Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Kościelna 41);
  4. Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna (ul. Kościelna 41);filia w Duchnowie (ul.Wspólna 157, Duchnów)
  5. Ochotniczych Straży Pożarnych w Gliniance, Malcanowie i Wiązownie;
  6. Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wiązownie (ul. Boryszewska 2).

Zapraszamy wszystkich mieszkańców – włączcie się do tej szlachetnej akcji. Tak niewiele potrzeba, aby zrobić coś dobrego. Zróbmy to razem i pomóżmy jednemu z nas.

Więcej informacji na temat zbiórki i akcji udziela Paula Woźnica – Wydział Spraw Społecznych, pok. 207, tel. 22 512 58 33, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl.