Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

“Dzień Otwarty” w Dziennym Domu Seniora w Woli Karczewskie

24 październik był “Dniem Otwartym”  Dziennego Domu “Senior +”.
Była to okazja do spotkania z Seniorami z naszej gminy.

Goście zapoznali się z działaniami  Seniorów, funkcjonowaniem domu, mogli być uczestnikami wykładu fizjoterapeutki połączonego z ćwiczeniami, wykładu dietetyczki, a także animatora sportu. Została również przeprowadzona prelekcja przez lekarza kardiologa na temat sposobów zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, a zwłaszcza chorobom serca.
Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna miała przyjemność uczestniczyć  w tym ważnym dniu Seniorów. Była to świetna okazja do wręczenia Seniorom na ręce pani Dyrektor Krystyny Motyki podziękowań za owocną współpracę, za zaangażowanie w pełnieniu misji rozpowszechniania czytelnictwa oraz krzewienie kultury w środowisku lokalnym. Drodzy Seniorzy Wasze działania przyczyniają się do kształtowania wrażliwości i tworzenia osobowości człowieka.
W tym pięknym dniu na stoisku biblioteki przeprowadziliśmy akcję “Podaruj Wiersz”- akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta. Przybyli goście wybierali wiersz, który później  mogli podarować osobie bliskiej jej sercu przyjaciółce, dzieciom oraz wnuczkom.
Więcej szczegółów o akcji “Podaruj wiersz” pod linkiem:http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/566-przepisz-podaruj-29-maja-1-pa%C5%BAdziernika-2019
Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę piękną akcję. W naszych bibliotekach czekają zbiory antologii z poezją oraz specjalnie przygotowaną papeterią.
W części artystycznej Seniorzy mieli okazje przedstawić swoje umiejętności recytatorskie i taneczne.
Podczas “Dnia Otwartego” odbyła się także zbiórka charytatywna dla Hani Gieprady. Goście mogli nabyć torby ekologiczne i maskotki przygotowane przez Seniorów.
Tekst: R. Sz.
Foto: R. Sz., K.M.