Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Spotkanie z “Baśniami…”

W piątkowe przedpołudnie bibliotekę w Wiązownie odwiedziła grupa dzieci z przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” z Pęclina. Spotkanie było nawiązaniem do obchodów 70-lecia biblioteki. Na początek dzieci zapoznały się z najnowszym wydawnictwem Biblioteki, książką Katarzyny Kępińskiej pt” Baśnią powiązani, w baśni zaczytani…” z pięknymi ilustracjami Emilki Bronikowskiej. Jest to zbiór baśni dotyczących terenu gminy Wiązowna m.in. baśń o  powstaniu miejscowości Wiązowna, która niegdyś zwała się Wyazowno, “Baśń o powstaniu kościoła”, “Baśń o rzece mieni”.

Nasi goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda księga inwentarzowa biblioteki oraz pierwszy wpis, który został zapisany w 1949r. Z dużym zainteresowaniem obejrzały również Kronikę Biblioteki. Spotkanie z przedszkolakami było okazją do wspomnienia postaci nieżyjącej już Wandy Chotomskiej – popularną autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży w jej 90 rocznicę urodzin.

Kończąc nasze miłe spotkanie gorąco zachęcaliśmy do odwiedzania biblioteki, założenia karty, wypożyczania książek oraz uczestnictwa w inicjatywach czytelniczych. Dzieci otrzymały drobne upominki w postaci  ołówków i zakładek do książek. 

Tekst: T. N.

Foto: P.S.