Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Moc wakacyjnych inspiracji!!!

Choć wakacje oficjalnie rozpoczynają się niebawem to w bibliotece w Wiązownie już dziś było bardzo wakacyjnie. A to za sprawą wyjątkowego spotkania z Karoliną Zakrzewską i Małgorzatą Bobrowską, które podzieliły się z nami swoją historią, której wspólnym mianownikiem była piękna, daleka Kraina Skaczących Psów Australii.

Dziewczyny złamały stereotypy i udowodniły, że można w życiu pójść swoją drogą – nieschematyczną i nieszablonową. Odpowiedzialnie można zrezygnować z pracy, pozamykać sprawy służbowe i prywatne, zmienić swoje życie i po prostu podążać za marzeniami. Podczas omawianej prezentacji mieliśmy okazję podziwiać cudowne widoki z: Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Kuby, Nowego Jorku, oraz Hawajów. Z ogromną pasję opowiedziały o magii podróżowania: o życiu w Australii, o tym co ich uskrzydla, o podejściu „no worries” oraz o tym co najpiękniejsze – o ludziach, dzięki którym mogły zobaczyć miejsca nieznane.  A także o tym jak stały się „niepoprawnymi podróżniczkami” zjeżdżając całą Nowa Zelandię i każdego dnia śpiąc na przednich siedzeniach miniaturowego forda.
Wakacje tuż tuż, więc mamy nadzieję, że historia Małgosi i Karoliny zainspiruje Was do tego by spakować plecak i ruszyć w nieznane!
A jeśli mimo to nie planujecie żadnych wakacyjnych wojaży to gorąco zachęcamy do lektury podróżniczych książek z naszych bibliotek.