Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Baśnią powiązani

“Baśnią powiązani, w baśni zaczytani”, “Najwyższa na świecie wieża z książek”, “Kicia Kocia w bibliotece” to bohaterki dzisiejszego spotkania w bibliotece w Wiązownie.

Seniorzy z Dziennego Domu “Senior+” w Woli Karczewskiej przybyli do biblioteki, aby przeczytać, z podziałem na role, jeden z rozdziałów baśni pt. “Kapliczka” autorstwa Katarzyny Kępińskiej. Słuchaczami były dwie zerówki z Gminnego Przedszkola w Zakręcie. Tajemnicza Morana i inne postaci wprowadziły dzieci w świat wyobraźni, zainspirowały do stworzenia swojej historii, którą przelały na karty wykonanej przez siebie książki. Warsztaty poprowadziła Katarzyna Jędrzejewska z Furtki Wyobraźni.

Przedszkolaki poznały pracę biblioteki, zapoznały się z pracą bibliotekarza i dowiedziały się co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem. Dzieci chętnie same przeczytały książkę pt. “Kicia Kocia w bibliotece”.

Młodzi słuchacze zainspirowani przeżyciami Jerzyka z książki pt. “Najwyższa na świecie wieża z książek” zbudowały dwie wieże z książek w bibliotece.  Tworzeniu książkowej budowli towarzyszyła radość i szereg emocji związanych z rywalizacją. Dzięki lekturze i wyobraźni, dzieci odkryły, że można podróżować do dalekich krajów, odkrywać ciekawostki historyczne, poznawać nowych ludzi lub wyobrażać sobie światy, które tak naprawdę nie istnieją.

Na zakończenie dodatkowo goście ozdobili karnety biblioteczne zawierające zaproszenie do odwiedzenia placówek bibliotecznych.

Z jednym z rozdziałów “Baśnią powiązani, baśnią zaczytani” dzieci miały okazję już się dziś zapoznać. Wkrótce zostanie ona wydana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna.

Tekst: M.B., D.B.

Foto: M.B., D.B., K.J.