Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które jest obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
Święto oraz warsztaty z pierwszej pomocy były pretekstem aby spotkać się w bibliotece i zapoznać dzieci z księgozbiorem dla nich przeznaczonym.

Bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy I b ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gliniance, które na samym początku wysłuchały opowiadania i wierszy, które w sposób zagadkowy opowiadały  o różnych zawodach. Dzieci musiały odgadnąć jaka to profesja. W nawiązaniu do tematu pani Ilona – wykształcony ratownik medyczny i wodny opowiedziała uczestnikom o swojej pracy i o zasadach udzielania pierwszej pomocy przez dziecko do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Utrwaliły numer alarmowy 112, miały okazję przećwiczyć na fantomie uciski na klatce piersiowej oraz układanie poszkodowanego we właściwej pozycji. Poznały zastosowanie koca termicznego.

Spotkanie miało na celu przybliżyć dzieciom bibliotekę i zachęcić do odwiedzania jej z rodzicami. Serdecznie zapraszamy po ciekawe książki dla dzieci jak i dla dorosłych. Mamy dużo nowości!

Tekst i foto: M.B.