IX Konkurs Recytatorski “Zerówek”

Po raz 9 dzieci z klas “O” ze Szkoły im. W. Witosa w Gliniance przybyły do biblioteki na konkurs recytatorski organizowany wspólnie z wychowawcami klas Jadwigą Książek i Marzeną Baran.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej Barbara Piętka, były wieloletni kierownik biblioteki w Gliniance Dorota Milewska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna Marzena Kopka. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy bardzo się starali aby pięknie wyrecytować swój wiersz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, a najlepszych z nich nagrodzono upominkami ufundowanymi przez bibliotekę i urząd gminy Wiązowna.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce – Lena Woźnica

II miejsce – Róża Duczek

III miejsce – Szymon Pieniak

Wszystkim laureatom i uczestnikom składamy gratulacje.

Po zakończonym konkursie dzieci miały okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi dla dzieci zakupionymi w ostatnim czasie.

Tekst i foto: M.B.