Święto Sójki Glinieckiej

Coroczne Święto Sójki Glinieckiej organizowane przez Członków Stowarzyszenia Tradycji i Kultury Ludowej Wawrzynioki odbędzie się 23 września 2018 roku w Izbie Regionalnej w Gliniance. W tym roku wydarzenie jest połączone z 10cio leciem Stowarzyszenia kultywującego ludowe zwyczaje w Gminie Wiązowna.

Uroczystość rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 12:45 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gliniance. Po Eucharystii zapraszamy do budynku Izby Regionalnej w Gliniance, gdzie rozpoczną się obchody Święta Sójki Glinieckiej. W programie przewidziana jest biesiada z koncertami zespołów ludowych oraz występy dzieci ze szkoły w Gliniance. Oprócz tego wystawy rękodzieła, warsztaty artystyczne i wiele animacji dla dzieci. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci ludowych specjałów, a przede wszystkim sławnych Sójek Glinieckich. Sójki to nic innego jak duże pieczone bułki, ze smakowitym nadzieniem z kapusty i grzybów. Każda gospodyni posiada własny przepis, swój sposób i metodą przygotowania Sójki, stąd pomysł na konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką”.

Szczegóły na stronie  http://gok-wiazowna.pl/e/swieto-sojki-glinieckiej-2018.html