RAJD ROWEROWY – “ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ” :-)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek i rowerów do wspólnego przejazdu rowerowego z Odjazdowymi Bibliotekarzami z terenu Powiatu Otwockiego!

Rowerowa impreza plenerowa, sobota 19.05.2018 r.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska „akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach” – tak określa akcję pomysłodawca http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/.

Aby wziąć udział wystarczy rower i dobry humor!

Przyjmujemy zapisy do 10 maja telefoniczne: 22 779 – 27 – 96, e-mailowo:

biblioteka@powiat-otwocki.pl lub osobiście w PBP chociaż, jeśli chodzi o liczbę miejsc oraz wiek uczestników – nie ma ograniczeń.

Zapraszamy również najmłodszych Czytelników wraz z opiekunami!

Trasa będzie wynosiła ok. 14 km, przewidywany czas przejazdu ok. 1 godziny.

19 maja, sobota zbieramy się o 10.30 przed budynkiem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, ul. Pułaskiego 3 a, a startujemy o 11.00.

Jedziemy drogą asfaltową najpierw wzdłuż torów do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, gdzie będą na nas czekały atrakcje, takie jak zwiedzanie CELu, ognisko z kiełbaskami, konkursy dla dzieci – w tym na najładniej udekorowany rower, wymiana książek. Zakończenie przewidujemy ok. godz. 17.00

Jedziemy bez względu na pogodę!”

Odjazdowy Bibliotekarz 2018 – opis trasy

Początek godzina 10.30, planowany wyjazd ok. 11.00

Start: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku – ul. Pułaskiego 3a

– Rozpoczęcie, przywitanie uczestników, zapoznanie z regulaminem.

1. Odcinek 4,5 km

Trasa na terenie Miasta Otwocka:

1. Kazimierza Pułaskiego – ul. Armii Krajowej

11.20 Przystanek: Pomnik żołnierzy AK w Pogorzeli ok. 15 min.

1. Odcinek ok. 9 km

Wjazd  na teren gminy Celestynów ok. 11.30

Trasa na terenie gminy Celestynów:

Pogorzelska – Dąbrowiecka – Mazowiecka – Prosta – Goździkowe Bagno – CEL ul. Wojska Polskiego 46, Celestynów

Meta – Centrum Edukacji Leśnej – ul. Wojska Polskiego 46, Celestynów

Otwock ok. 12.10

Pamiątkowe zdjęcie, zwiedzanie CEL, bookcrossing, wymienialnia książek  – dla dorosłych i dla dzieci, poczęstunek, ognisko, zajęcia dla dzieci.