Bazyliszek w Gliniance

Spektakl p.t. „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej Krak-Art zgromadził 26 kwietnia w bibliotece w Gliniance liczną grupę widzów – dzieci i rodziców.

Wielką radość młodej widowni sprawiła możliwość występowania na scenie wraz z aktorami. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w kreowaniu świata baśni o smoku Bazyliszku. Dowiedziały się jak ważna jest bezinteresowna pomoc oraz przyjaźń i rodzina, poznały również nazwy starych zawodów takich jak: zdun, snycerz, bednarz i kołodziej.

Przedstawienie oparte jest na motywach warszawskiej legendy, którą pięknie opisała Wanda Chotomska, a także Artur Oppman. Książki te dostępne są w naszej bibliotece, gorąco zachęcamy do wypożyczania oraz jeszcze częstszego odwiedzania naszych placówek i obcowania z literaturą pośród naszych regałów, gdyż jak wiemy z wielu potwierdzonych badań oraz własnych doświadczeń i obserwacji jaki pozytywny wpływ na rozwój wszystkich ma częste obcowanie z literaturą.

Tekst: Dorota Milewska