Czytanie łączy pokolenia

Za nami  aktywny dzień wspólnego, głośnego czytania w bibliotece w Wiązownie.

27 kwietnia   członkowie  z  Dziennego Domu „Senior-WIGOR”  z  Woli Karczewskiej,  Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej  z Radiówka  oraz grupa przedszkolaków  „Misiaczki”  spotkali się w  bibliotece,  aby wspólnie  poczytać i posłuchać bajek.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści  czytanych przez seniorów,  o „Chorym kotku”,  „Czerwonym Kapturku” i  „Smoku wawelskim”.  Na podstawie czytanych i  usłyszanych utworów   wszyscy przy jednym  stole  wykonali  prace   z plasteliny.

Spotkanie upłynęło w  miłej, sympatycznej atmosferze, dostarczyło  wiele radości  i pozytywnych emocji.

Taka  forma promocji czytania  i integracji międzypokoleniowej  wszystkim bardzo  się podobała,  dlatego też zamierzamy ją  kontynuować.

Tekst: T. Naperty

Foto: A. Iwaszkiewicz