Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Zagadki

22 marca w bibliotece w Gliniance odbyły się warsztaty wielkanocne. Do naszej skarbnicy wiedzy przyjechali miejscowi artyści, pod okiem których można było poznać tajniki zdobienia jajek techniką decoupage. W tym samym czasie w innej części biblioteki zebrali się członkowie Stowarzyszenia Miłośników Twórczości i Kultury Ludowej Wawrzynioki, którzy już od 10 lat kontynuują  swój warsztat, tworząc największą palmę w powiecie.

Już od godziny 17 do naszej filii przybywali mieszkańcy głodni sztuki.

Warsztaty decoupage poprowadziła Ewa Mandziak wpisana na listę Gminnych Artystów, która z  entuzjazmem opowiadała przybyłym o swojej pasji tak, że dzieci słuchały z otwartymi buziami.

Lokalni mistrzowie dzielili się z nami historiami związanymi z ich twórczością. Dzieci chłonęły wiedzę i tworzyły cudowne prace, które można zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Przy pracy można było również posłuchać książki Renaty Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić”, z której w zabawny sposób można się dowiedzieć o polskich zwyczajach. Zachęcamy do tej świątecznej lektury, która jest dostępna w naszej bibliotece.

Tekst: Anna Iwaszkiewicz 

Foto: M.B., A.I., D.M., M.K.