Powiększ czcionkę Zmniejsz czcionkę Klawisze dostępności

Dzień Poezji  z  zespołem Namotane

21 marca obchodzony jest  Światowy  Dzień Poezji ustanowiony  przez UNESCO  w 1999 r. Święto ma na celu zachęcanie do czytania i promowania  poezji, a nawet tworzenia własnych wierszy. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu.

Włączyliśmy się w obchody tego święta poprzez zorganizowanie  „Koncertu poezji śpiewanej”.

Zaprosiliśmy  poetę, mieszkańca naszej gminy Andrzeja Krzysztofa Malesę,  który wprowadził nas w świat poezji  i zaprezentował  wybrane przez siebie wiersze,  w swoim dorobku posiada kilka tomików  o różnej tematyce.

Głównym punktem wieczoru  był zespół  Namotane,  tworzący  muzykę  nie tylko do tekstów wielkich poetów, ale i lokalnych artystów.  W czasie koncertu  usłyszeliśmy  kompozycje  do wierszy: Bożeny Węgrzynek, Adama Leszczuka, Haliny Prządki, Grażyny Makulec, Ernesta Brylla i innych.

Zespól  założył w 2015 r.  Andrzej Oklesiński,  a  w skład  jego wchodzą  Maryla Oklesińska,  Rafał  i Daniel Wielgosz. Na swoim koncie mają  już  sporo nagród i wyróżnień i jak o sobie mówią   „…..A my jak dzieci….. za chwilę  stuknie 40-ka, a nam zachciało się grać na scenie.”

Koncert  zespołu dostarczył  przybyłym wielu niezapomnianych wrażeń, a potwierdzeniem  tego  były gromkie brawa i bisy.

Po bisach zespołu swoją twórczością podzielił się z nami Mirosław Wnuk i zaprezentował nam kilka swoich wierszy o tematyce związanej z obecnie przeżywanym okresem Wielkiego Postu.

Była to wielka uczta duchowa dla przybyłych gości.

Tekst : T. Naperty